אודות 

שמי בנייה ייזום והתחדשות עירונית הינה קבוצת מובילה וותיקה היוזמת ומבצעת פרויקטים מסוג פינוי בינוי, תמ"א 38 ועסקאות קומבינציה. הקבוצה פועלת בשני כובעים – הן כיזמית  נדל"ן והן כמבצעת, ובמסגרת זו מחזיקה בחברת "שמי אחזקות ויזמות 2010 בע"מ", חברה קבלנית בעלת סיווג ג'-5 (בלתי מוגבל) הבונה באופן בלעדי את פרוייקטי הקבוצה בסטנדרט איכות, רמות גימור גבוהות ומפרטים עשירים.

שמי אחזקות ויזמות 2010 בע"מ – הביצוע נשאר בבית

אחד היתרונות המהותיים של הקבוצה נובע מהעובדה כי הקבוצה יוזמת, מתכננת ומבצעת את הפרויקטים שלה במלואם, באמצעות חברת הביצוע שלה. מאז הקמתה, החברה צברה ידע, ניסיון ומומחיות ייחודיים באמצעות התמודדות מוצלחת עם מגוון אתגרים בתחומי התכנון, הבניה והגמר.
מקור נוסף למצוינות יוצאת הדופן של החברה הוא ההון האנושי שלה, המורכב מעשרות אנשי ונשות מקצוע מנוסים, מיומנים ומחויבים, המועסקים בחברה במהלך שנים ארוכות ומכירים את הפרויקטים שלה לעומק.
לקוחות החברה נהנים הן מהניסיון והמצוינות של החברה וצוותיה, הן מהביטחון והשקט הנפשי והן מהעמידה שלה בכלל המחויבויות שלה: איכות התכנון, הבניה והגמר והעמידה בלוחות הזמנים, כאשר בחלק מהמקרים המסירות מתבצעות לפני המועד המתוכנן.

עתודה של כ- 3000 יחידות דיור באזורי הביקוש החמים

המוניטין של הקבוצה נבנה במהלך כל שנות פעילותה ומתבסס על כ-100 פרויקטים שתוכננו, נבנו ונמסרו בהצלחה, ובהם כ- 2,500 יחידות דיור.
היום הקבוצה מקדמת את תכנונם של כ- 40 פרויקטים בלב אזורי הביקוש בגוש דן ובשרון, ובכללם תל אביב, רמת גן, פתח תקווה, קרית אונו, רמת השרון והוד השרון. כלל יחידות הדיור בפרויקטים אלה מסתכמות בכ- 3,000 יח"ד.

מסורת של מצויינות נדל"נית

"חיים שמי ובניו" הוקמה בשנת 1958 על ידי הקבלן חיים שמי ואשתו אבלין, והיא מנוהלת כיום על ידי בני דור ההמשך, יהורם וליאור שמי. השניים "נושמים וחיים" את עולם הבנייה מילדותם והצטרפו לחברה לפני כ-30 שנה, תוך שהם מתנסים בכלל עבודות השטח, ובהמשך מצטרפים לשדרת הניהול של החברה. נוכח ניסיונם העשיר מבצעים השניים בקרה מוחלטת וקפדנית על כל תהליכי התכנון והבנייה ומפקחים לפרטי פרטים כי כל סעיף בחוזה אשר נחתם מול הקבוצה אכן מיושם בפועל. ראוי לציין כי מלבד פעילותו בניהול הקבוצה מכהן יהורם שמי כחבר הנהלה בארגון הקבלנים של פתח תקווה, כיו"ר ועדה מוניציפלית בהנהלת הארגון וכן כפעיל בהתאחדות בוני הארץ.

איתנות פיננסית משמעותית

הקבוצה נסמכת על ניסיון ניהולי רב שנים, על הון עצמי שנצבר, המקבל ביטוי בנכסים נזילים ובהשקעות בנכסים מניבים, ועל רווחיות עודפת מעל לתחזיות הכלכליות. כל אלו, מבססים את מעמדה ויחסיה, עם גורמי המימון השונים במערכת הבנקאית והחוצ-בנקאית. האיתנות הפיננסית של הקבוצה מאפשרת לה לאתר ולנצל את ההזדמנויות בתחום, להוביל צבר פרויקטים משמעותיים  ולשמור על מעמדה בקרב לקוחותיה בתחום הייזום, ההקמה וההתחדשות העירונית.

אחוז גבוה של לקוחות חוזרים

שמי בנייה יזום והתחדשות עירונית פועלת בשוק הבנייה עוד מהאבא המייסד  למעלה מ-65 שנה, ולא אחת דיירי פרויקטים אותם בנה חיים מייסד החברה לפני עשרות שנים, פונים כעת ליהורם וליאור בני הדור השני, לצורך ביצוע התחדשות עירונית. מגמה זו מעידה על האמון הרב של הלקוחות בקבוצה וביכולותיה, ולמעשה אחוז גבוה מלקוחותיה הינם לקוחות חוזרים.

פרויקטים בולטים

  • בן גוריון 27-29, כפר גנים ג, פתח תקווה – עסקת קומבינציה במסגרתה בנתה הקבוצה 64 יחידות דיור חדשות בשני בניינים. הדירות גדולות ומרווחות עם מרפסות שמש רחבות במיוחד המשתרעות על 20 מ"ר. הפרויקט בוצע ונמסר.
  • מגדלי הרקפת 7 קרית אונו – פרויקט פינוי בינוי רחב היקף במסגרתו תבנה הקבוצה 550 יחידות דיור חדשות במספר מגדלי יוקרה. הפרויקט בתכנון. בשותפות עם אפריקה ישראל.
  • האחים בכר, נווה גן, פתח תקווה – פרויקט פינוי בינוי במסגרתו תבנה הקבוצה 220 יחידות דיור חדשות ב-4 בניינים בני 10 קומות, חלקם כוללים מסחר וחניונים תת קרקעיים במרחק כ-200 מטרים מתוואי הרכבת הקלה. הפרויקט בתכנון.
  • מתחם עין חי בהוד השרון– מתחם עין חי בדרך רמתיים בהוד השרון- הריסת 5 בניינים ותחתם בניית מגדל בן 36 קומות הכולל 32 קומות מגורים, בקומת הקרקע מתחם מסחרי ו- 2 קומות משרדים. משרד אדריכלים שמלווה את הפרויקט- "קיקה ברא"ז. אדריכלים ומתכנני ערים"

 

מאמר מאתר מרכז הנדל"ן – קישור למאמר

יהורם שמי (צילום: אייל לייבל) | ברקע: אחיכם בכר, פתח תקווה. קרדיט: אנטרייס